Motosport

Erki Kahro alustas hooaega Belgias

23.03.2016
Tänavu Estonian Express Racing Team meeskonnaga liitunud 2014 aasta Eesti MX2 klassi motokrossi meister Erki Kahro naases tsikli selga peale vigastusest tingitud pikka pausi, mis kestis terve eelmise hooaja. Noor eestlane osaleb tänavu EMX250 klassi Euroopa meistrivõistlustel, mille kõik etapid peetakse koos maailmameistrivõistluste etappidega ja Belgias toimunud võistlus oli heaks trenniks järgmisel nädalal toimuvaks EMi avaetapiks.

Kahro tänavuseks esimeseks võistluseks pea aastast vaheaega oli Moerbekes peetud Belgia meistrivõistluste esimene etapp, kus noore eestlase võistlusklassiks oli Open, milles osalesid nii MX1 kui ka MX2 klassi sõitjad ning nende seas mitu maailma tippu.

Kvalifikatsioonis 39 sõitja hulgas 12ndat aega näidanud Kahro lõpetas MX2 klassi kuuluva 250cc KTMiga sõidud 11., 8. ja 11. kohal ning oli kolme sõidu kokkuvõttes Open klassis 10. Avaetapi võitis MX2 klassi maailmameistrivõistluseid ülivõimsalt juhtiv hollandlane Jeffrey Herlings sakslase Max Nagli ja belglase Brent Van Doninck ees.

“Esimese võistluse muljed on head. Reaalne hoog oli olemas, et iga sõit 250sega Top-10sse sõita. Esimeses sõidus panin ise korra külje 9nda koha pealt maha ja langesin 14ndaks, kuid tõusin uuesti 11ndaks. Teine sõit tegin korraliku sõidu ja lõpetasin 8ndana ning 250stest olin Herlingsi ja Van Donincku järel kolmas, tulemuse kohalt see ei lugenud, küll aga kinnitas endale kiiruse olemasolu. Viimases sõidus olin taas 8ndana koha peal, kuid viimane ring tegi üks ringiga mahajääja mulle täiesti mõistmatu manöövri, kui ma temast hooga mööda tulin ja kukkusime mõlemad. Sain püsti ja ilma prillideta kuidagi 11nda kohaga lõpetatud. Usun, et peale aastast võistluspausi oli Open klassis 10s koht selles seltskonnas ja seda kahe kukkumisega igati korralik tulemus,” võttis oma avavõistluse kokku Kahro, kes suundus edasi Hollandisse Valkenswaardi, kus toimub järgmisel nädalavahetusel Euroopa meistrivõistluste esimene etapp.

Allikas
 

Otsi rehvi
Otsi
eripakkumised
Diablo Strada
Esi- ja tagarehv
167,00 €/kpl
Angel ST
esi- ja tagarehv
232,00 €/kpl