Motosport

Hannes Soomer asus Aragonis EM-arvestust juhtima

05.04.2017
Pühapäeva pärastlõunal sõideti Hispaanias, Aragoni ringrajal, mootorrataste ringrajasõidu Supersport klassi hooaja kolmas MM-etapp. Laupäeval kvalifikatsioonis kukkunud ja siduriheebli lõhkunud Hannes Soomer alustas sõitu 21. positsioonilt ja tõusis võistlusega 12 kohta.

Wil Sport Racedays meeskonna ridades sõitev eestlane sai hea lähte ning oli esimese ring lõpuks kerkinud kolme koha võrra. Seitsmendal ringil kukkusid esiotsas Kennan Sofuoglu ja Federico Caricasulo ning katkestasid. Poole sõidu peal oli Hannes tõusnud 11. kohale. Järelejäänud ringide jooksul parandas Ten Kate poolt ettevalmistatud Honda CBR600RR-ga sõitnud eestlane oma positsiooni veel kahe koha võrra ning lõpetas oma hooaja esimese World Supersport 16-ringilise võistluse suurepärasel üheksandal kohal. Top 10 koha eest teenis Soomer 7 MM-punkti. European Supersport arvestuses kuulus sõiduga 12 kohta tõusnud eestlasele esikoht.

Väga, väga põneva lõpplahenduse saanud sõidu võitis Yamaha sõitja Lucas Mahias. Teise koha sai Kallio Racing Yamahal sõitnud Sheridan Morais ning kolmas oli kvalifikatsiooni võitja PJ Jacobsen MV Agustal. Esikolmik mahtus vaid 0,153 sekundi sisse. Soomer kaotas Mahias´ele 23,098 sekundiga.

„Start läks enam-vähem, kuid esimestel ringidel oleks pidanud natukene agressiivsem olema, sest mul läks ligi pool sõitu aega, et minust aeglasemaid ringiaegu sõitnud meestest mööda saada. Eks ma tegin endale kvalifikatsioonis kukkumisega elu keerulisemaks, kuid väga hea oli see, et viimasel kuuel seitsmel ringil olid mu tsiklil väga head rehvid ja sain seda eelist enda kasuks kasutada ja veel mõned kohad tõusta,“ võttis Soomer esimesed Aragoni etapi järgsed muljed kokku.

„Salamisi lootsime, et meie võistlusratas ja tempo peaks olema Top 10 vääriline. Endal oli enne sõitu väike närv sees, kuid sõidus töötas kõik suurepäraselt. Meeskond on minuga rahul ja mina olen meeskonnaga ka väga rahul. See on väga kõrge tasemega mäng, kuhu me nüüd jõudnud oleme ja kogu atmosfäär soosib head tulemust. Peame nüüd natukene kiiremaks saama, et Hollandis veel kõrgemal kohal olla. Tahan tänada Ten Kate´t konkurentsivõimelise mootorratta eest, meeskonda super töö eest ning kõiki toetajad ja fänne,“ jätkas karjääri parima MM-tulemuse välja sõitnud eestlane.

World Supersport Aragoni etapi lõpuprotokoll.


Allikas >>
 

Otsi rehvi
Otsi
eripakkumised
Diablo Strada
Esi- ja tagarehv
167,00 €/kpl
Angel ST
esi- ja tagarehv
232,00 €/kpl